FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

SMARTLABS Hydro Traditional

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: SMARTLABS Hydro Traditional

Příspěvekod luke » stř, 25 čer 2014, 17:57

Ragú píše:
Lifter675 píše:Předpokládám tedy, že tvrzení o hořkosti a nekvalitě je báchorka a že bude míchat směsku s nízkým zastoupením nehořkého hydra.

Vždyť k tomu se právě snažím dopátrat, co je na tom pravdy, proto jsem se zeptal i tady a ne jen na fóru, kde se prodávají jeho výrobky. Jak už jsem psal, Hydro Traditional používám skoro dva roky a zatím nemám potřebu nic měnit, což ale nemění nic na mojí zvědavosti.

Podívej, pan Novák prodává doplňky od doby, co se zajímám o výživu a spojené věci (cca od 1990) a jako první měl tuším "legendární" firmu Bolid, jejíž výrobky byly dobré akorát proti zácpě (osobní zkušenost), když už se propálil tak, že to nešlo dál, začal postupně měnit názvy firem (přesněji značek), dokud se zase nepropálily a tak pořád dokola. Celé to měl vždycky postavené na extra nízkých cenách a on se vždycky někdo našel, kdo chtěl za mrzký peníz koupit něco extra (kdo by nechtěl, že). Tím chci říct, že tenhle člověk je po mne vrcholně nedůvěryhodný, stejně jako věci které prodává a názory, které (podle mne účelově) dává k dobru. Asi tolik.
luke

Příspěvekod guruhonza » stř, 25 čer 2014, 21:10

" názory, které (podle mne účelově) dává k dobru" to je docela dobrý shrnutí těch zázraků jako AMG
guruhonza

Příspěvekod Marat » pát, 27 čer 2014, 08:51

Nepatri to sem, ale ja se teda Novaka zastanu. Jednak ma praxi na urovni o jake se nikomu tady ani nesnilo, vzdelani a zkusenosti ma taky na vysoke urovni. Druhak ty jeho produkty jsou treba trochu nadnesene prezentovane, ale v konecnem dusledku jsou to normalni produkty, za normalni ceny a navic verim, ze co deklaruje na obalu je i ve vnitr, protoze jsem za celou dobu bolidu, nutri-exactu apod, nezaznamenal nejaky prohresek, coz dneska taky neni malo. Napriklad to amg muzes brat proste jako smes esencialnich aminokyselin. Je posedly vyrovnanym amino spektrem, proto preferuje smesi a doplnovanim cistych aminokyselin. Preferuje z vicero duvodu laktozu pred maltodextrinem. Smesi krystalickych aminolyselin preferuje pred bcaa a z me zkusenosti je to napriklad lepsi. Atd, atd... Ma jiny pristup, ale ma ho celkem sofistikovane podlozeny a neni to Vacek z Extrifitu, ktery v ramci prezentace vyrobku slepi marxistickou dialektikou tri odlisne veci, aby mu to pasovalo na popisek. Ja si bolid kupoval a v pohode, v te dobe to bylo chutove na urovni laktofitu, koneckoncu vybocoval tehdy mozna jen Nutrend z ceskych vyrobku.
Naše nohy mají tvar bot.
Marat

Příspěvekod Reno » pát, 27 čer 2014, 08:57

S Novákem jsem mluvil osobně a je to chytrej chlap. A i docela příjemnej a sympatickej.
Reno
Site Admin

Příspěvekod Kulsud » pon, 30 čer 2014, 08:00

Marat píše:Nepatri to sem, ale ja se teda Novaka zastanu. Jednak ma praxi na urovni o jake se nikomu tady ani nesnilo, vzdelani a zkusenosti ma taky na vysoke urovni. Druhak ty jeho produkty jsou treba trochu nadnesene prezentovane, ale v konecnem dusledku jsou to normalni produkty, za normalni ceny a navic verim, ze co deklaruje na obalu je i ve vnitr, protoze jsem za celou dobu bolidu, nutri-exactu apod, nezaznamenal nejaky prohresek, coz dneska taky neni malo. Napriklad to amg muzes brat proste jako smes esencialnich aminokyselin. Je posedly vyrovnanym amino spektrem, proto preferuje smesi a doplnovanim cistych aminokyselin. Preferuje z vicero duvodu laktozu pred maltodextrinem. Smesi krystalickych aminolyselin preferuje pred bcaa a z me zkusenosti je to napriklad lepsi. Atd, atd... Ma jiny pristup, ale ma ho celkem sofistikovane podlozeny a neni to Vacek z Extrifitu, ktery v ramci prezentace vyrobku slepi marxistickou dialektikou tri odlisne veci, aby mu to pasovalo na popisek. Ja si bolid kupoval a v pohode, v te dobe to bylo chutove na urovni laktofitu, koneckoncu vybocoval tehdy zna jen Nutrend z ceskych vyrobku.

Nevylučuju, že byl Bolid první, nebo jeden z prvních v ČR, ale o kvalitě bych si dovolil pochybovat. Na vojně v roce 1998 jsem si kupoval jeho proteiňáky, protože byly nejlevnější a já neměl moc peněz. Rozmíchat se to nedalo, požít se to nedalo, tak nevím no a vzpomenu-li si na legendární ostružinovou příchuť, tak mi naskočí husina ještě teď. No, vždy, když jsem to tak nějak rozpatlal po stěnách šejkru, bylo to dobré tak na vyspárování dlaždiček v koupelně.
Anton Chigurh - charakterní muž.
Kulsud

Příspěvekod melounek » ned, 27 črc 2014, 21:39

Přátelé, neuvěřitelné se stalo skutkem - můžete začít objednávat tradiční hydro v příchuti - oříšková čokoláda!
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Reno » pon, 28 črc 2014, 06:08

A jak ti to chutná proti obyčejné čokoládě? Každopádně chválím.
Reno
Site Admin

Příspěvekod melounek » pon, 28 črc 2014, 12:52

Je to trošku jiný, i když pořád je to samozřejmě hydro. Není to tak čokoládové, kupodivu ani hořké, spíše kyselejší. Na konci pak doznívají ty oříšky, ale ty jsou daleko víc cítit čichem, než pak v chuti. Co se týče chuti, tak s Delicate se to nedá srovnat ani omylem, to je prostě výborná chuť i vůně. Kdybych to shrnul, pro prvničku to bude chuťové zklamání, pro zkušenýho borce vítaná změna.
melounek
Guru

Příspěvekod guruhonza » pon, 28 črc 2014, 16:16

Bych možná ze srandy mohl zkusit Delicate, ještě jsem ho neměl... =) Ale tradiční budu brát taky
guruhonza

Příspěvekod Ragú » čtv, 25 zář 2014, 19:10

Všiml jsem si, že z eshopu zmizela akce dvě balení za 2144Kč. Je trvale pryč?
Ragú

Příspěvekod melounek » čtv, 25 zář 2014, 20:55

Ano.
melounek
Guru

Příspěvekod Kadd » pát, 21 lis 2014, 20:23

Kdy prosím proběhla poslední úprava chuti hydra ? Ty nové balení co mi přišly se mi zdají lehce kyselejší než původní vynikající hořké hydro.
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Kdyz chces lidi vychovat, tak to po dobrem nejde!

Je to jen v hlavě!
Kadd

Bydliště: V pekle ani v nebi mě nechtěli a tak musím být mezi živými!

Příspěvekod melounek » sob, 22 lis 2014, 12:33

Zásadní změna byla rok a půl zpátky, když jsme vyměnili kakao. Od té doby je chuť oproti starému hydru jiná, není tak hořká, ale spíš nakyslejší. Většině lidí nové hydro sedlo lépe, než staré, ale jsou samozřejmě výjimky a to i u nás ve firmě.

Je ale fakt, že co se týče chuti, šarže s novým kakaem nejsou vždy úplně identické, byť receptura je stejná (s ohledem na deklarované složení ani nemůže být jiná). Mysleli jsme, že je to kakaem, které je přírodním produktem, nepražené, takže ta chuť variuje (tomu ostatně nasvědčovala i změna chuti oproti starému hydru s holandským kakaem). Když jsme ale teď udělali novou příchuť oříšek, kakaa je tam méně oproti hořké čoko, a to hydro je kyselejší. Navíc třeba nová šarže Delicate je se stejným kakaem a chuťově je naprosto vynikající, stejně jako třeba čokoládový Oat Snack. Resumé - kakao určitě hraje svoji roli, minimálně stejně se na chuti ale podílí i surovina (WPH DH32), kde variuje stupeň naštěpení mezi stupni 32-35, což může způsobovat ty drobné odchylky v chuti. Je to docela alchymie. Možná taky proto čisté hydro DH32 prakticky nikdo kromě nás nedělá.
melounek
Guru

Příspěvekod Kadd » sob, 22 lis 2014, 17:02

supr děkuji

Tak srovnávám změnu max nějaký měsíc zpátky. Takže to je max odchylka kakaa. V pohodě díky.
Co nejde silou, jde ještě větší silou!

Kdyz chces lidi vychovat, tak to po dobrem nejde!

Je to jen v hlavě!
Kadd

Bydliště: V pekle ani v nebi mě nechtěli a tak musím být mezi živými!

Příspěvekod WildOrchid » pát, 27 bře 2015, 22:11

Dnes jsem si vychutnavala predposledni davku hydra, nez mi dojdou nove objednany 2 kila, a premyslela, co mi ta chut vlastne pripomina. A prisla jsem na to - kafe s mlikem :-) je tam trocha horkosti a kyselosti, i kdyz nakonec je to nasladle jemna chut. Tak me napadlo, ze by to nebyl spatnej napad na novou prichut hydra - Cafe Late, co myslite?
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

PředchozíDalší

Zpět na Eshop