FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

SMARTLABS Crea-Trona® 240cps

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

SMARTLABS Crea-Trona® 240cps

Příspěvekod melounek » čtv, 25 lis 2010, 16:54

Takže pro ty z vás, kteří jste se dodnes marně dožadovali kapslovaného Creapure, a také pro ty z vás, kteří neustále vyhledáváte nové a nové kreatinové formule, přinášíme rozuzlení.

Dovolujeme si oficiálně představit absolutní novinku v ČR - SMARTLABS Crea-Trona®. Zaváděcí cena patrně nepotřebuje komentář. Podrobnosti zde.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Re: SMARTLABS Crea-Trona® 240cps

Příspěvekod TH » pát, 26 lis 2010, 11:03

není to krealkalyn v bledě modrém?
TH

Příspěvekod melounek » pát, 26 lis 2010, 11:44

V bledě modrém to je :lol: .

Ne, vážně - neznám přesné složení kre-alkalynu, ale mám ten dojem, že je to creatin s jedním druhem sody. Crea-Trona je Creapure a dva druhy sody (odtud double buffered) - soda carbonate a soda bicarbonate. Funguje to samozřejmě na stejném principu jako kre-alkalyn.

Když jsme se rozmýšleli, který kreatin budeme kapslovat (dost lidí ho po nás chtělo, ostatně stačí mrknout na debatu níže v tomto topicu - viewtopic.php?f=12&t=1021), pátrali jsme po nejrůznějších kreatinových formulích, přičemž největší ohlas (s výsledky) vzbuzoval kre-alkalyn. Jenže my jsme chtěli Creapure, takže volba padla na Crea-Tronu, která splňovala všechny naše požadavky - nejčistší možný kreatin, patentované složení a odpovídající cena.
melounek
Guru

Příspěvekod Yud » sob, 4 pro 2010, 18:28

melounek píše:V bledě modrém to je :lol: .

Ne, vážně - neznám přesné složení kre-alkalynu, ale mám ten dojem, že je to creatin s jedním druhem sody. Crea-Trona je Creapure a dva druhy sody (odtud double buffered) - soda carbonate a soda bicarbonate. Funguje to samozřejmě na stejném principu jako kre-alkalyn.

Když jsme se rozmýšleli, který kreatin budeme kapslovat (dost lidí ho po nás chtělo, ostatně stačí mrknout na debatu níže v tomto topicu - viewtopic.php?f=12&t=1021), pátrali jsme po nejrůznějších kreatinových formulích, přičemž největší ohlas (s výsledky) vzbuzoval kre-alkalyn. Jenže my jsme chtěli Creapure, takže volba padla na Crea-Tronu, která splňovala všechny naše požadavky - nejčistší možný kreatin, patentované složení a odpovídající cena.

A jakou funkci tam má ta soda? Resp. co to dělá (třeba oproti klasickýmu monohydrátu)?
Yud

Příspěvekod melounek » ned, 5 pro 2010, 10:42

1) zlepšuje stabilitu kreatinu v žaludku (sheet 1 - titrace kreatinu v kyselině chlorovodíkové bez sody a se sodou)

2) zlepšuje absorpci kreatinu buňkami (sheet 2)

3) zlepšuje výkon - studie s použitím plavců - změna výkonu po 30 denním příjmu 4x5g creatinu + 0,3g/kg sody (sheet 3). U druhé skupiny s placebem (malta) se výkon nezměnil. Zdroj: Mero et al. (2004): Combined Creatine and Sodium bicarbonate supplementation enhances interval swimming
Přílohy
creatrona-obr1.jpg
creatrona-obr1.jpg (89.49 KiB) Zobrazeno 19620 krát
creatrona-obr3.jpg
creatrona-obr3.jpg (25.57 KiB) Zobrazeno 19620 krát
creatrona-obr4.jpg
creatrona-obr4.jpg (67.2 KiB) Zobrazeno 19620 krát
melounek
Guru

Příspěvekod Draper » ned, 5 pro 2010, 12:35

Tak to si muzu rovnou do monohydratu prisypavat jedlou sobu za 4kc a budu mit skoro to same ne? :)
Draper

Příspěvekod melounek » ned, 5 pro 2010, 14:23

Skoro jo. Můžeš udělat srovnání - měsíc monohydrát, dva měsíce off, měsíc monohydrát + soda.
melounek
Guru

Příspěvekod WildOrchid » čtv, 9 pro 2010, 16:43

v tom doporucenym davkovani to funguje chlapum kolem 90kg? nebo opet plati ze to je doporucena davka, a ucinky jsou videt az pri vyssim davkovani?

s tou sodou to ctu poprve, zatim jsem mela jen pocit ze se kreatin bere s glukopurem pro lepsi ucinek. takze kdybych zustala u monohydratu, tak by bylo idealni - cajova lzicka kreatinu+ cajova lzicka glukopuru+ cajova lzicka sody na den nebo jak?

Sice jsem zrovna kreatin dobrala, ale pred republikou do nej zas pujdu, a muj trener urcite pred evropou, ted kreatin bere, a uz ty ucinky tolik nepozoruje jako driv
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Příspěvekod melounek » pát, 10 pro 2010, 11:15

Průměrný cvičenec (80-90kg) by měl při doporučeném dávkování účinky pocítit. Já mám 110 bral jsem v průměru asi jen o 2 kapsle víc a váha se mi zvedla o 4kg. Pořád to chce mít na zřeteli, že funguje creapure, ne soda, a podle toho bych se řídil. Pokud je v nějakým výrobku dávkování kapsle před tréninkem a kapsle po tréninku, nic velkýho se čekat nedá, i když to bude mít hardcore popisky.

Jak jsem psal draperovi, samozřejmě to může trenér zkusit míchat, osobní zkušenost s podobnou alchymií ale nemám.
melounek
Guru

Příspěvekod WildOrchid » pon, 24 led 2011, 14:32

kolik te sody ke kreatinu dat? trener chce abych uz zacala brat kreatin, a jeste mame nakej zbytek monohydratu, tak to chci zkusit - takze ke kavove lzicce monohydratu dam plnejsi lzicku glukopuru, a kolik sody? taky lzicku nebo min?
Vetsinou to beru na zacatku cca plnejsi kavovou lzicku rano, placatejsi lzicku pred i po treninku, a pak i vecer, dalsi tydny uz jen rano a kolem treninku stejny mnozstvi, v netreninkovej den rano a kolem vecera. Neni to zbytecne moc?
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Příspěvekod Reno » pon, 24 led 2011, 18:46

tys měla něco s ledvinama dřív, ne? nebo se pletu? nevím, jestli bych to pokoušel...
Reno
Site Admin

Příspěvekod WildOrchid » pon, 24 led 2011, 21:18

podle doktoru ne - jsem uplne zdrava. (tedy az na stitnou zlazu)
jen podle lecitelu, a to proto ze draha usi je spojena s ledvinama.

Tak kolik toho tedy? spetka nebo lzicka?
WildOrchid

Příspěvekod Draper » pon, 24 led 2011, 22:12

ja daval normalne vrchovatou lzicku nebo jsem si proste osypal rovou ze sacku :)
Draper

Příspěvekod Reno » úte, 25 led 2011, 07:14

Ta soda se dává kvůli tomu, aby kyselé prostřední žaludku nezničilo kreatin. Dřív jsem používal celodenně sodu k odkyselení, ale teď jsem našel špičkový výrobek ALKALA-N,
stačí 1,5 gramu na celý den (rozpuštěné ve vodě se popíjí po malých doušcích) a hlavně to nepřeháníš s příjmem sodíku...
Reno
Site Admin

Příspěvekod WildOrchid » úte, 25 led 2011, 22:00

takze staci spetka k tomu kreatinu, a bude to mit lepsi ucinek, jo?
No, asi uz z nikoho lepsi odpoved nevytahnu..
prinejhorsim se mi to projevi az pred republikou kdy si planuju koupit Crea Trona
WildOrchid

Další

Zpět na Eshop