FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

SMARTLABS 100% Whey CFM protein

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: SMARTLABS 100% Whey CFM protein

Příspěvekod melounek » pát, 4 bře 2011, 08:21

Jak již bylo avizováno, CFM protein se vydal cestou Chow a ostatních proteinových přípravků Smartlabs a od nové šarže je již bez aspartamu a acesulfamu K. Změnu složení jsme spojili i s oprášením etikety, která se myslím povedla 8) .
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Teedok » čtv, 24 bře 2011, 15:19

Dneska mi přišla 908g pixlička :) Vůně je fakt výborná ;)

Mám akorát otázečku, jak přesně dávkovat. Mám hodně rád mlíko a ačkoliv se názory hodně různí řekl bych že míchat s mlíkem by neměl bejt větší problém. Spíš by mě zajímalo, jestli si namíchat drink před tréningem, při i po trénengu, nebo si dávat pouze po tréningu. A jestli si dávat i v den, kdy nemám tréning.

Díky :)

Teedok
Teedok

Příspěvekod melounek » čtv, 24 bře 2011, 16:41

Záleží, jak seš na tom s trávením laktózy, ale s ohledem na to, že máš mlíko rád, předpokládám, že dobře:).

Konzumace proteinu ve volných dnech závisí na celkovém jídelníčku, tréninkovém cyklu a fyzických aktivitách vůbec. Pokud máš deficit bílkovin, je jeho konzumace i v netréninový den vhodná. Můžeš ho míchat do mléka, drž se dávkování uvedeného na etiketě. V netréninkový den ho pij v libovolný čas (záleží na ostatním jídle), pokud na noc nedáváš tvaroh, či micelární kasein, konzumace před spaním s mlékem je gut. V tréninkový den je konzumace vhodná po tréninku (může být dokonce z části do mléka, studie prokazují, že konzumace kaseinu v přiměřeném množství je v PTN vítaná), a opět před spaním. Protein lze vzít i před tréninkem, ale tady bych z pochopitelných důvodů preferoval míchání s vodou. Konzumace v průběhu tréninku vhodná není (nemá smysl).
melounek
Guru

Příspěvekod Teedok » sob, 26 bře 2011, 07:49

Díky za rychlou odpověď :)

Jediné co by mě ještě zajímalo, jestli je vhodné dávat si nápoj k jídlu, nebo raději pouze po něm.

Díky

Teedok
Teedok

Příspěvekod melounek » ned, 27 bře 2011, 00:53

No musíš vzít v potaz několik věcí - i proteinový nápoj je jídlo, - tělo zpracuje jen omezené množství proteinu, - po delší době bez přijetí bílkovin se tělo dostává do katabolického stavu atd. Co z toho plyne? Brát proteinový přípravek k jídlu s obsahem bílkovin (nebo krátce po něm), nemá smysl. Snad jen k jídlu obsahující převážně sacharidy. Obecně lze ale říct, že vhodnější je brát proteinový nápoj jako náhradu jídla (když nemáš možnost se najíst, nestíháš apod., právě proto, abys zabránil katabolismu), po tréninku, na noc...viz předchozí odpověď.
melounek
Guru

Příspěvekod Octopuss » pon, 23 kvě 2011, 16:14

Kluci nemáte nějaký vzorky v jednodávkových pytlíkách jako tomu je/bylo u Tasty? Pomalu dojídám jednu archivní čokoládu, a zaregistroval jsem existenci vanilky :D Ale jsem opatrnej a protože mám chlupatej jazyk, nechci kupovat zbytečně moc potenciálně nechutících zajíců v megapytli :mrgreen:
Octopuss

Příspěvekod melounek » pon, 23 kvě 2011, 17:22

Zatím jsou ve fázi zvažování.

908g balení pro takového hardcore kultíka, jako seš ty, ale můžeme jako vzorek počítat, ne?:) Btw. nevím teda jakou máš šarži, ale po změně složení (výměně sladidel - viz výše) mám dojem, že i čoko má trošičku jinej odstín...zkrátka ať už koupíš malé balení, velké balení, čoko nebo vanilku...nemůžeš prohloupit. Jestli mi teda jako rozumíš.
melounek
Guru

Příspěvekod Octopuss » pon, 23 kvě 2011, 18:02

Hardcore kultík :D Spíš kripl a zvadlej vocas, po loňský operaci :)
Mám zbytek kýbl co jsem koupil někdy v 2009 :D

Asi koupím po kilu od každýho a pokud to bude hodně dobrý, vezmu větší :) Na upgradnutou čokoládu jsem každopádně zvědavej!
Octopuss

Příspěvekod Octopuss » pon, 20 čer 2011, 20:54

Největší omyl mého života bylo koupit jen kilovou pixlu vanilky. Umíchal jsem ženě a skoro to s ní šlehlo. Jedna z prvních reakcí: "Z tohohle by se člověk sám oprcal!"
Ochutnal jsem taky a poznal jsem, že jsou lepší věci než sex.

Máte 11 bodů z deseti kluci :)
Octopuss

Příspěvekod mautindk » pon, 27 čer 2011, 19:12

čokoláda byla dobrá, nebyla vlezlá ani přeslazená.
Vanilka byla první vanilka, která mi chutnala 8)
Neplánuje se jahodová příchuť?
mautindk

Příspěvekod melounek » pon, 27 čer 2011, 19:49

Jahodovou příchuť v řadě CFM neplánujeme. Chceme, aby se jednotlivé řady proteinových výrobků od sebe lišily, takže jahoda zůstane spolu s kousky ovoce věrná Tasty 8) .

A za pochvalu díky, potěší.
melounek
Guru

Příspěvekod Krieger » čtv, 26 dub 2012, 11:22

Chtěl jsem se zeptat. Dáváte si někdo tento protein místo granka do vloček s mlékem? Zajímala by mě chut.
Krieger

Příspěvekod guruhonza » čtv, 26 dub 2012, 11:31

Krieger píše:Chtěl jsem se zeptat. Dáváte si někdo tento protein místo granka do vloček s mlékem? Zajímala by mě chut.

Dával jsem Chowa. Ono s mlékem chutná snad všechno dobře, takže bych se toho určitě nebál.
guruhonza

Příspěvekod melounek » stř, 21 srp 2013, 13:56

Jak jsem předesílal v topicu tradičního Hydra, od nové šarže, která jde právě do prodeje, se i CFM oblékl do kakaa z nepražených kakaových bobů. Vše, co k tomu padlo u Hydra Traditional, platí i pro CFM, ovšem s výjimkou chuti, která je u CFM samozřejmě přijatelnější:).
melounek
Guru

Příspěvekod bikon » úte, 27 srp 2013, 19:35

Trosku sem se bal, jak se zmeni chut cokoladovyho CFM (jako se zmenila i u Hydra). Chut se zmenila a z myho pohledu znatelne k lepsimu (obdobne to plati i pro Quad) :)
bikon

PředchozíDalší

Zpět na Eshop