FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

fusion gainer + CFM whey protein

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

fusion gainer + CFM whey protein

Příspěvekod myst1c » čtv, 1 bře 2012, 14:54

Dobrý den,

koupil jsem si výše zmíněnou kombinaci http://eshop.osvalech.cz/detail/31/fusion-gainer-28-4kg-cfm-whey-protein-80-3kg/

Chci se zeptat zkušenějších, minule jsem měl gainer http://obchod.ronnie.cz/s-1235-mutant-mass-gainer.html a protein http://obchod.ronnie.cz/s-2334-pharma-blend-6-hr.html

Dnes mi dorazila kombinace ze smartlabs a co se týče chuti i rozpustnosti jsou na tom tyhle produkty hůř. Jaký máte názor, na účinnost/kvalitu, jaká kombinace je podle vás lepší?

Dan.
myst1c

Re: fusion gainer + CFM whey protein

Příspěvekod melounek » čtv, 1 bře 2012, 15:14

Rozdíl v účinnosti patrně nepoznáš, přece jen se v obou případech jedná o gainer a protein. Rozdíly tam ale samozřejmě jsou:

gainer - rozdíly nejsou velké, snad jen, že Smartlabs Fusion gainer má 28% bílkovin, kdežto mutant mass kolem 20%.

protein - procentní zastoupení stejné - 80%, ovšem Pharma Blend má dlouhodobě problémy s kvalitou viz nezávislý rozbor jednoho z prodejců zde (Smartlabs s Chow s přehledem prošel) a zejména rozbor Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zde. Smartlabs uvedené problémy nemá.

Věc chuti je silně individuální, je pravda, že Smartlabs produkty jsou méně sladké a nejsou tak husté (narozdíl od ostatních výrobců je použito pouze sladidlo sukralóza, bez aspartamu a acesulfamu K). Problému s rozpustností nerozumím, Smartlabs CFM protein je plně instantní.

V každém případě díky za zpětnou vazbu.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod myst1c » čtv, 1 bře 2012, 15:26

To, že tam nejsou umělá sladidla je super. Já spíše myslel rozdíly v tom, že v obou přípravcích od smartlabs je pouze syrovátkový protein a v obou předešlých je více druhů. Jde mi o to, jestli nevadí jak různé reklamy uvádí, že se syrovátka vytráví hned a potom je katabolismus. Pokud toto platí, dosáhnu stejného výsledku (během dne) když to popíjím častěji po menších dávkách, jako s vícesložkovým proteinem? Taky jsem četl, že by se druhy proteinů měly střídat... Jaký je tvůj názor na jednodruhový x vícesložkový protein? :-)

Dan.
myst1c

Příspěvekod melounek » čtv, 1 bře 2012, 15:55

Obecně lze říci, že kombinování více druhů proteinů je lepší, než používat neustále jen syrovátku. Má to ale samozřejmě svoje ale:):

- záleží samozřejmě na celkové stravě cvičence. Pokud je na bílkoviny dostatečná a cvičenec popíjí jeden koktejl denně (typicky po tréninku), rozdíl mezi vícesložkovým proteinem a jeho syrovátkovým bráchou nehraje roli

- u gaineru bych tohle vůbec neřešil, sám si odpověz na otázku, kolik tam je asi každé z proteinových složek, když ve 100g je 20g bílkovin?

- vícesložkové proteiny jsou super věc, pokud ovšem víš, co je vůbec obsahem balení. Je hezké, pokud tebou postovaný Pharma Blend má 4 druhy proteinu, ty ale nevíš, kolik tam kterého je a zda jsou skutečně všechny tvrzené složky v obsahu zastoupeny. S ohledem na výsledek testů jsou takové pochybnosti zcela na místě...

Takže závěrem - pokud bych popíjel více koktejlů denně, nakoupil bych si jednotlivé druhy proteinů samostatně (Hydro, micelární kasein, nějaký syrovátkový protein etc.) anebo bych sháněl takový vícesložkový protein, který má na etiketě přesné zastoupení jednotlivých složek. Tím je dnes na trhu pouze Smartlabs Quad Core, ostatní výrobci se schovávají za "výrobní tajemství".
melounek
Guru

Příspěvekod myst1c » čtv, 1 bře 2012, 16:12

Díky. :) Značku smartlabs jsem si poslední dobou oblíbil. Zkoušel jsem i smartlabs creapure a výsledky byly super, s dobrou stravou a gainerem + proteinem se mi dokonce potrhala kůže ua rukou, jak rychle to šlo nahoru. :D A síla taky.

Ještě se zeptám, dělám to tak, že přes den s ohledem na jídlo používám suplementy (např pokud ráno nestihnu snídani, dám si gainer), pokud chci mít na tréninku více energie, zase cca hodinku před ním trošku gaineru.. A po tréninku cca po 15-20 min gainer (doplnění sacharidů), až mi vytráví tak protein nebo normální jídlo. Je to tak správně, případně jak něco změnit?

A co se týče kreatinu - po netu kolují různé názory - že se má brát se sacharidy, jinde zase že ne, že to překyselí žaludek a stačí sacharidy v krvi a nejlepší je v teplé vodě nebo v teplém mléce... (teď myslím obyčejný monohydrát), jak to je?

Příště jak budu objednávat protein, nejspíše to bude quad core nebo casein + syrovátka. :)
myst1c

Příspěvekod melounek » čtv, 1 bře 2012, 16:38

ad suplementace - je to ok. Gainer má 28% bílkovin, takže jako PTN gut, míchal bych 80-100g do vody.

ad creapure - pokud si měl při jeho užívání výsledky, o kterých píšeš, tak bych nic neměnil:). Osobně míchám klasicky do džusu, ale je to asi jedno.
melounek
Guru

Příspěvekod myst1c » čtv, 1 bře 2012, 16:56

Píšeš do vody - na webu osvalech jsem se dočetl, že je to lepší do mléka (mě se na tom líbí chuť + delší trávení), takže je to jedno nebu MUSÍ být voda (zpomalování sacharidů?)?

Na email mi nikdo neodpovídá, tak se zkusím zeptat tady: v popisu trička smartlabs je napsáno, že při objednávce nad 2000,- je zdarma jako bonus. Mě žádné tričko nepřišlo - jedná se o chybu v eshopu, např že už akce není aktuální, ale zapomělo se to smazat?

Dan.
myst1c

Příspěvekod melounek » čtv, 1 bře 2012, 17:41

Záleží na tom, jaký máš žaludek (a trénink). 100g gaineru a 300ml mléka nezvládne po tréninku každej:). Pokud ty jo, nevidím v míchání gaineru do mléka problém. V průběhu dne je samozřejmě míchání do mléka ok.

ad tričko - ta akce skončila již před měsícem, bohužel jsme si nevšimli, že to u popisku k tričku zůstalo...k příští objednávce ho dostaneš, připomeň se v poznámce k objednávce. Bohužel máme v současné době pouze velikost XL.
melounek
Guru

Příspěvekod myst1c » čtv, 1 bře 2012, 18:13

Mě to problém nedělá, navíc si dávám toho gaineru trošku méně, musím se taky zbavit ještě nějakých tuků... Trénink mám p90x, takže docela záhul. :-)

Ok, další objednávka bude za dýl, ale připomenu se, díky. :)
myst1c

Zpět na Eshop