FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

SMARTLABS Hydro Delicate

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Re: SMARTLABS Hydro Delicate

Příspěvekod Cynik » pát, 4 dub 2014, 07:11

No je to prdel, ale většina proteinů fakt je. Mrkni se na specky Glanbia, Carbery, Volactive...
Cynik

Příspěvekod melounek » pát, 4 dub 2014, 10:23

Teď se projevím asi jako blb, ale nejsou ty nároky na jídlo stejné/obdobné?
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Lifter675 » pát, 4 dub 2014, 11:03

melounek píše:
Lifter675 píše:
Někdy je lepší nevědět (dle Parkinsona).

To možná platí ve vířivce, osobně bych taky chtěl vědět, co přesně kupuju. Ok, here we go:

Stupeň hydrolýzy(% ): 4,0+- 2 (jednotlivé šarže se proto mohou lišit, aktuální šarže Hydro Traditional má stupeň hydrolýzy 35)

Molekulární hmotnostní profil v Daltonech (%):

500 - 1,000 8
< 500 17

to jsi to teda rozklíčoval :lol:
Jak říkám, lepší nevědět - hlavně že to funguje :lol:
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod melounek » pát, 4 dub 2014, 11:13

Neschovávej svou nejistotu za smajlíky a napiš, čemu nerozumíš. Vysvětlíme, nikomu hlavu neutrhneme....
melounek
Guru

Příspěvekod guruhonza » pát, 4 dub 2014, 13:14

mě by zajímal ten stupeň hydrolýzy 35, myslel jsem, že max je 32. Stačí nějakej odkaz, kde to je vysvětlený.
guruhonza

Příspěvekod Lifter675 » pát, 4 dub 2014, 13:53

melounek píše:Neschovávej svou nejistotu za smajlíky a napiš, čemu nerozumíš. Vysvětlíme, nikomu hlavu neutrhneme....

Moje odpověď je vyčerpávající, na první pohled však nic neříkající :lol: Takže ještě jinak

Ani ty, ani já nevíme, jaké je přesné zastoupení krátkých peptidů v hydru. Bohatě tak rejpalovi stačí informace, že 25% proteinů je pod 1000 D (na což jsem reagoval) a je to hlavní.

guruhonza píše:mě by zajímal ten stupeň hydrolýzy 35, myslel jsem, že max je 32. Stačí nějakej odkaz, kde to je vysvětlený.

Žádný max. neexistuje.
Stupeň hydrolýzy (35) v tomto případě udává, kolik % proteinu je naštěpeného. Neudává ti informaci jak moc.
Mohu např. napsat, že u 100% proteinu je stupeň hydrolýzy pod 1000 Daltonů a bude to znamenat, že tento hydrolyzát se skládá pouze z krátkých peptidů a aminokyselin.
Je to o tom, jak a co pojmenuješ
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod guruhonza » pát, 4 dub 2014, 14:09

"HYDRO Traditional představuje unikátní proteinový přípravek, jehož vyjimečnost spočívá zejména v rychlé vstřebatelnosti. Důvodem je vysoký obsah peptidů získaných enzymatickou hydrolýzou syrovátkové bílkoviny (stupeň hydrolýzy je 32). Krátké peptidy (mol. hmotnost pod 1000 Daltonů) tvoří víc jak 80% bílkoviny. Vysoký podíl krátkých peptidů zabezpečí lepší absorpci a udržení bílkovin oproti nehydrolyzovanému proteinu."

Já tomu vždy rozumněl tak, že 80% bílkovin z tohodle proteinu jsou hydrolyzované peptidy. 20% je koncentrát.
Peptid je pak s vyšším stupněm hydrolýzy víc krátkej - víc hořkej.

"HYDRO Delicate představuje unikátní proteinový přípravek, jehož vyjimečnost spočívá zejména v rychlé vstřebatelnosti. Důvodem je vysoký obsah peptidů získaných enzymatickou hydrolýzou syrovátkové bílkoviny (stupeň hydrolýzy je 5). Krátké peptidy (mol. hmotnost pod 1000 Daltonů) tvoří víc jak 25% bílkoviny. Vysoký podíl krátkých peptidů zabezpečí lepší absorpci a udržení bílkovin oproti nehydrolyzovanému proteinu."

25% Hydra Delicate jsou hydrolyzovaný peptidy, zbytek je koncentrát.

Takže evidentně jsem byl vždycky mimo :D
guruhonza

Příspěvekod melounek » pát, 4 dub 2014, 15:04

Stupeň hydrolýzy udává, kolik peptidových vazeb v proteinu proces hydrolýzy narušil. DH 32 znamená, že 32%. V závislosti na tom pak produkt obsahuje aminokyseliny ve formě di- a tri- peptidů. Kvalitativní rozdíl mezi produkty s různým stupněm hydrolýzy tedy existuje a je poměrně značný. Stejně jako existuje rozdíl v náročnosti výroby hydrolyzátů se stupněm hydrolýzy řekněme do 5% a třeba 32%.

Nerad bych, aby někdo lifterova slova vnímal tak, že se vezme 1/3 100% hydrolyzátu, smíchá se kvedlačkou s 2/3 nehydrolyzovaného WPC a vznikne hydro se stupněm hydrolýzy 32. Tak jednoduché to není.
melounek
Guru

Příspěvekod melounek » pát, 4 dub 2014, 15:11

Lifter675 píše:
Ani ty, ani já nevíme, jaké je přesné zastoupení krátkých peptidů v hydru. Bohatě tak rejpalovi stačí informace, že 25% proteinů je pod 1000 D (na což jsem reagoval) a je to hlavní.

Analýza přesného stupně hydrolýzy je finančně náročná. Proto výrobce prvotní suroviny (v případě Smartlabs Carbery) přikládá ke svému produktu specifikace, které tuto analýzu obsahují. S ohledem na to, že se specifikace k jednotlivým šaržím mírně odlišují, lze soudit, že Carbery Smartlabs neojebává, proto bych tomu věřil, a proto jsem její vyžádanou část postnul výše.
melounek
Guru

Příspěvekod Reno » ned, 6 dub 2014, 13:00

melounek píše:Teď se projevím asi jako blb, ale nejsou ty nároky na jídlo stejné/obdobné?

to sice jo, ale náboženské zvyklosti jsou diametrálně odlišné, myslím že halal maso musí nachystat muslim,
tak nevím, jestli to nebude podobné i s ostatními jídly… no zkrátka se mi nezdá, že by si muslim se židem
koupili v normálním životě to samé jídlo..
Reno
Site Admin

Příspěvekod witt » pon, 7 dub 2014, 10:49

voni se kluci když de vo love nejak domluvi :lol:
witt

Příspěvekod Lifter675 » pon, 7 dub 2014, 15:56

melounek píše:Stupeň hydrolýzy udává, kolik peptidových vazeb v proteinu proces hydrolýzy narušil. DH 32 znamená, že 32%. V závislosti na tom pak produkt obsahuje aminokyseliny ve formě di- a tri- peptidů. Kvalitativní rozdíl mezi produkty s různým stupněm hydrolýzy tedy existuje a je poměrně značný. Stejně jako existuje rozdíl v náročnosti výroby hydrolyzátů se stupněm hydrolýzy řekněme do 5% a třeba 32%.
však to jsem psal...
melounek píše:Nerad bych, aby někdo lifterova slova vnímal tak, že se vezme 1/3 100% hydrolyzátu, smíchá se kvedlačkou s 2/3 nehydrolyzovaného WPC a vznikne hydro se stupněm hydrolýzy 32. Tak jednoduché to není.
no vlastně to tak jednoduché je :D (samozřejmě že SMARTLABS to má uděláno jinak, dá se říci že z nejkvalitnějšího dostupného hydrolyzátu).
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod melounek » sob, 26 črc 2014, 22:38

Nové příchutě - oříšková čokoláda a vanilka. Sice samochvála smrdí, ale tady musím prostě napsat, že se obě povedly!
melounek
Guru

Příspěvekod melounek » čtv, 6 říj 2016, 08:12

melounek
Guru

Příspěvekod melounek » úte, 1 lis 2016, 18:47

Akce prodloužena na celý listopad!
http://eshop.osvalech.cz/detail/70/smar ... icate-2kg/
melounek
Guru

Předchozí

Zpět na Eshop