FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Jerky

Diskuse k jednotlivým produktům v http://eshop.osvalech.cz

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Jerky

Příspěvekod Cynik » čtv, 8 lis 2007, 10:10

Jerky - kousky sušeného masa, je už po desetiletí nejpopulárnější masový snack na americkém trhu, který obsahuje velice nízké procento tuku, kalorií a je bohatý na bílkoviny. V USA je vyhledávám lidmi, kteří žijí aktivní život, sportovci, lovci, cestovatelé, členové záchranářských týmů, členové bojových jednotek a další. Vysoušení je prastará technologie uchování masa, ovoce a dalších potravin, v dlouhodobě trvanlivém stavu. Nejvíce tuto metodu využívali indiáni, kteří sušili maso na kamenech, na slunci bez jakékoliv další úpravy. Je vědecky dokázáno, že způsobem vysoušení při dodržení konstantní teploty a správného technologického postupu vyloučíme ze suroviny všechny nežádoucí bakterie, a zárodky, spolu se šťávami a tukem. Zbude nám zhruba ¼ takto upraveného výrobku, který je ochucen přírodním kořením. Tyto jerky jsou vyrobeny z pouze přísně kontrolovaného masa pod vedením odborníků z vysoké školy chemicko technologické, katedra konzervace a zpracování masa. V současné době spadá do kategorie pochutin, jako jsou bramborové lupínky a pod., s tím rozdílem, že jsou zdravé a chutné. Použití 60 g Jerky nahradí požití hovězího steaku o hmotnosti 240 g se všemi prospěšnými nutričními hodnotami.

Jerky se vyrábí v masokombinátu Planá, který jako jeden z prvních u nás splňoval podmínky pro zpracování masných výrobků pro vstup do EU. Je tedy vyráběn za nejvyšších hygienických opatření. Doporučujeme jej jako náhradní příjem proteinů v tělu přijatelné formě.

Složení: 1 balení 25 g Hovězí Jerky obsahuje: energie
249 kJ

bílkoviny
12,5 g

sacharidy
0,2 g

tuk
1 g

1 balení 25 g Vepřové Jerky obsahuje: energie
246kJ

bílkoviny
12,2 g

sacharidy
0,2 g

tuk
1 g

1 balení 25 g Krůtí Jerky obsahuje: energie
293,3 kJ

bílkoviny
14,3 g

sacharidy
0,2 g

tuk
1,3 g

1 balení 25 g Kuřecí Jerky obsahuje: energie
275,2 kJ

bílkoviny
13,3 g

sacharidy
0,2 g

tuk
1,3 g[url][/url]
Cynik

Re: Jerky

Příspěvekod DAVID.LOPAN » čtv, 8 lis 2007, 14:08

Měl jsem příchuť
vepřové-vynikající chuť. Dost mi to připomínalo libovější slaninku
hovězí-jako hovězí přední v tom stylu. Taky moc dobré.
Určitě zakoupim na nějaký cesty a udělám zásobičku.
Chuťově super...Byl sem setsakra překvapenej a obě příchutě zdlábnul za 10minut.o)))
Ja. Sem štýhlý jako tygl.
DAVID.LOPAN

Příspěvekod WildOrchid » čtv, 8 lis 2007, 14:35

DAVID.LOPAN píše:Měl jsem příchuť
Chuťově super...Byl sem setsakra překvapenej a obě příchutě zdlábnul za 10minut.o)))

to je trosku nevyhoda, a duvod proc asi dam prednost proteinovym tycinkam pred timto :D jit na vylet se zasobou jerky, tak to snim hned na zacatku ve vlaku, a na ceste budu mit hlad.
kdyz ma neco vydrzet, musi to byt bud ne moc dobry, nebo po tom musi byt pocit prejedenosti a nemoznosti do sebe nacpat vic (druhou moznost splnujou tycinky, vlastne i tu prvni.)
Když jsi uprostřed pole, nemáš deštník a hodně prší, ať děláš co děláš, stejně zmokneš. Tak se směj!
WildOrchid

Příspěvekod DAVID.LOPAN » čtv, 8 lis 2007, 18:34

WildOrchid píše:
DAVID.LOPAN píše:Měl jsem příchuť

to je trosku nevyhoda, a duvod proc asi dam prednost proteinovym tycinkam pred timto :D jit na vylet se zasobou jerky, tak to snim hned na zacatku ve vlaku, a na ceste budu mit hlad.
kdyz ma neco vydrzet, musi to byt bud ne moc dobry, nebo po tom musi byt pocit prejedenosti a nemoznosti do sebe nacpat vic (druhou moznost splnujou tycinky, vlastne i tu prvni.)
mě právě na tyčinkách vadí, že se třeba ve vedru roztejkaj. Jinak já si kupuju ty výborný nejlepší tyčinky, takže je stejně snim hned. :) ale jinak je pravda to co píšeš. Budu se muset dicky setsakra držet abych nesnědl aspon dva pytle. Ale přijde mi to třeba jako výborná pochoputka na silvestra kdy se všichni cpou čipsama a já se cpu timhle mňam. :twisted:
DAVID.LOPAN

Příspěvekod Vont » čtv, 8 lis 2007, 18:40

DAVID.LOPAN píše: ..ale přijde mi to třeba jako výborná pochoputka na silvestra kdy se všichni cpou čipsama a já se cpu timhle mňam. :twisted:

a jak se ty tycinky snasi s alkoholem? :twisted:
Vont

Příspěvekod DAVID.LOPAN » čtv, 8 lis 2007, 22:31

Vont píše:
DAVID.LOPAN píše: ..ale přijde mi to třeba jako výborná pochoputka na silvestra kdy se všichni cpou čipsama a já se cpu timhle mňam. :twisted:

a jak se ty tycinky snasi s alkoholem? :twisted:
Mám kachní žaludek. Já snesu jakkékoliv kombinace...Maximálně pak chodim víc kakat heh.o)
DAVID.LOPAN

Příspěvekod Topděfka » úte, 4 lis 2008, 18:02

prave jsem na dva hlty sezral prvni baleni hoveziho. vynikajici. ovsem kdybych doma nemel Gcko na zapiti, nevim co bych delal

dobra prace :)
Zname se rok a pul .... Chová se jak kdybysme spolu žili deset let a moje máma byla nějaká Macocha která mi zkazila celej život
Topděfka

Příspěvekod Mathaus » pát, 14 lis 2008, 11:24

To jsem ani nevedel ze to v Cr je dostupne. A hned mam lepsi naladu asi na cely vikend dopredu :D
Mathaus

Zpět na Eshop