FORUM.OSVALECH.CZ

Diskuzní fórum Osvalech.cz

Tady je Alenino

Dřina a pot den po dni

Moderátoři: Cynik, Lifter675, Reno, melounek

Příspěvekod Alena » sob, 28 říj 2006, 11:37

Díky. Uvidíme, jak bude. Ráda bych pohnula s tím tragickym benčem.
Alena

Příspěvekod Alena » sob, 28 říj 2006, 11:38

PetkaB píše:Když uvážím,že to jsou váhy pro 7 opakování a mně by stačily na maxka....skoro bych se dala na jiný sport :D

Pracuj na benči, snad se nám oběma podaří s tím něco udělat...
Alena

Příspěvekod Alena » pát, 3 lis 2006, 01:55

pro jozkopucika:

nehledej v tom žádnou vědu. Výchozí zadání, které jsem sama sobě dala:

1. začínám "od nuly" po půlroční aerobní vsuvce
2. měla jsem půlroční trabl s kyčlema
3. 5 let jsem na sobě neměla dres, když nepočítám tu jarní křeč, kdy jsem se chtěla připravit na mácháč, ale zdraví jaksi nesloužilo

Z tohodle výchozího bodu sestavuju trénink, kdy se chci za půl roku dostat na svoje maxima z doby před pěti lety, přičemž se nesmím oddělat...

Tohle primitivní schéma, tj. začít na deseti opakování a postupně ubírat opakování je dobré na rozjezd z té nuly. Nehodlám experimentovat s nějakými maximálními váhami, protože bych se okamžitě zrušila - před půlrokem jsem měla neschopenku na to, že nezvládnu sedět na židli. K váhám se budu povinně hrabat postupně. Je mi jasné, že takhle nemůžu jet celou dobu, páč bych se dopracovala za chvilku k tomu, že bych dala pěkných175 kg ve dřepu bez dresu a bandáží, ale už né tak pěkných 185 kg s dresem a bandážemi. S váhama a počtem opakování začnu experimentovat až ve chvíli, kdy už budu jezdit v dresu a bandážích a ty kritická místa mi ten dres a bandáže udrží.
Benč je trošku mimo, hledám si k němu novou cestu, nějakou, kterou jsem nikdy nevyzkoušela a mám pocit, že tam není třeba se šetřit a naopak ten experiment může být přínosem, protože horší to už být nemůže.
Uvidíme ... má to výhodu, že když se celá ta příprava posere, tak je mi to úplně jedno a nevěřil bys, jak tohle "osvobozeníse" může člověku v tom tréninku pomoct.
Naposledy upravil Alena dne pát, 3 lis 2006, 16:58, celkově upraveno 1
Alena

Příspěvekod Lifter675 » pát, 3 lis 2006, 09:38

Alena píše:Tohle primitivní schéma, tj. začít na deseti opakování a postupně ubírat opakování je dobré na rozjezd z té nuly. Nehodlám experimentovat s nějakými maximálními váhami, protože bych se okamžitě zrušila
ono je to sice primitivní, ale vysoce účinné, navíc tě to bude ze začátku šetřit tak jak potřebuješ, takže jen dotoho! :wink:
ten, kdo vymyslel práci, měl ji také naučit onanovat, aby se dovedla udělat sama
Lifter675
Site Admin

Příspěvekod Alena » pát, 3 lis 2006, 16:59

Budu se snažit :)
Alena

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 08:10

Táhne se to rychlostí slemejší a začínám se dostávat do krize, ale zatím ještě pětiletku plním ... Po čtrnácti dnech novýho tréninku jsem někde na hodnotách 130-70-135 pro sedm opakování, není to ale žádná elegance, jedu nakrev. Jsem permanentně zmlácená jak pes, protein moc nepomáhá. Zatím jsem ještě nevyužila bandáže na dřepy, takže je z čeho se zlepšovat :). Na doplňky mi ale už leckdy chybí šťáva, tak na ně hodně kašlu. Jsem fakt už na takovou dřinu stará, výhodou pro to tělo je, že už "to" tam někdy bylo. Musím zapojit i něco dalšího, takže nasadím ještě nějaký vitamíny a bcaa, do 14 dnů ještě crea.
Alena

Příspěvekod melounek » čtv, 16 lis 2006, 09:11

Jen šlapej Alenko, zatím to nevyoadá vůbec špatně podle toho co píšeš. S tím permanentním zmlácením mi to něco říká, když jsme začínali šejka, bylo to něco šílenýho. Po 14 dnech to ale ustoupilo a dneska nevím, že jsem včera 3 hodiny cvičil. Buď je to tím, že jsem cíleně hodně přidal ve žrádle a nebo si prostě cns zvykla. Anebo je to kombinace obojího.
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 09:30

Je to takové všelijaké. U dřepů si ale nejsem jistá moc hloubkou, potřebuju, aby se na to někdo podíval a zkritizoval, váhy mě taky včera nemile překvapily. Jinak mrtvola a benč je tak nějak tam, kde jsem očekávala.
Alena

Příspěvekod Cynik » čtv, 16 lis 2006, 09:33

Alena píše:Je to takové všelijaké. U dřepů si ale nejsem jistá moc hloubkou, potřebuju, aby se na to někdo podíval a zkritizoval, váhy mě taky včera nemile překvapily. Jinak mrtvola a benč je tak nějak tam, kde jsem očekávala.

Bez dresu nemá cenu hloubku imo moc řešit. Pak natáhneš Centurion a je to někde jinde - a hloubku potřebuješ v něm a jen ta se počítá.
A pochybuju, že bys dělala 1/4 dřepy.
Cynik

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 09:40

No to je taky pravda. To bude nářez. V těch novejch dresech to budu těžko prodřepávat, to už fakt bude chtít váhu,která mě tam pořádně zatlačí. Ostatně, jaký mám koupit bandáže na nohy?
Alena

Příspěvekod Cynik » čtv, 16 lis 2006, 09:42

Alena píše:No to je taky pravda. To bude nářez. V těch novejch dresech to budu těžko prodřepávat, to už fakt bude chtít váhu,která mě tam pořádně zatlačí. Ostatně, jaký mám koupit bandáže na nohy?

Pokud ti jde o výkon, tak TITAN THP nebo METAL BLACK. Ale na tréning jsou podle mě oboje naprosto nevhodný. To je tak dát si je na pás posledních tréningů v dresu.
Cynik

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 09:44

Na výkon. Trénink pojedu ve svém muzeálním vybavení. V novém vybavení pojedu pár tréninků před závodama. Stejně neočekávám, že mi rozdíl v bandážích přidá nějakej zásadní balík.
Alena

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 09:47

Jako tradičně ale budu zápasit s hloubkou, tak abych to zvládla prosednout.
Alena

Příspěvekod melounek » čtv, 16 lis 2006, 10:21

Radši je kup několik tréninků před závody, já sem thpéčkám přišel na chuť až po několika trénincích, do té doby mi přišly takové nijaké, moc pružné. Teď je dokážu omotat 2x (ne moc vysoko) a je to úplně o něčem jiném...
Slova tohoto světa jsou příliš těžká pro ptáka, jenž nad oblaka vzlétá....
melounek
Guru

Příspěvekod Alena » čtv, 16 lis 2006, 13:40

OK. Provedu !
Alena

PředchozíDalší

Zpět na Tréningové logy